2018.gadā Fandango svin savu 18. gadadienu! Jubilejas gadā esam paplašinājušies ģeogrāfiski – papildus Mežciema studijai darbību uzsāks Centra studija Kurbada ielā 3, kurā ir 2 nodarbību zāles, ērta uzgaidāmā telpa, vairākas ģērbtuves un dušas . Fandango atgriežas pilsētas centrā ar jaunām vēsmām! Lielo izmaiņu iespaidā piedāvājam īpašu nodarbību klāstu gan pieaugušajiem, gan bērniem un jauniešiem. Mūsu jaunajā studijā Kurbada ielā turpinās vīties gan dejas kustības, gan varēsim atļauties vēl lielāku uzsvaru likt uz akrobātiku un mākslas vingrošanas elementu iekļaušanu dejā. Eksperimentējam ar jaunām un turpinam jau ierastās nodarbības – Jogas deja, Bodyart, cīņas joga un, protams, vienmēr aktuālā džeza deja!
Fandango aktivitātes un dzīves ritms:
– Cītīgi trenējamies, esam disciplinēti un nekavējam nodarbības maznozīmīgu iemeslu dēļ.
– Decembrī rīkojam atklāto stundu, kurā vecāki un draugi var novērtēt mūsu prasmes un izaugsmi.
– Maija beigās uzstājamies atskaites koncertā – Fandango lielie svētki, kad darbs un pūles tiek apbalvoti ar aplausiem un ziediem.
– Dažas reizes gadā kopīgi apmeklējam mākslas pasākumus (balets, opera un tml).
– Rīkojam sestdienu seminārus studijas un viespasniedzēju vadībā.
– Trenējamies arī jūnijā līdz pat Vasaras saulgriežiem- tā ir treniņnometne pilsētā, kad pievēršamies dažādām dažādībām, ko neesam uzspējuši izdarīt oficiālās deju sezonas laikā.
– Jūlijā, augustā dodamies treniņnometnē pie dabas.
Un vēl Fandango studijā vienmēr var pasēdēt un iedzert tēju 🙂
Vēsture
Deju grupa Fandango tika dibināta 2000. gada 2. septembrī. Pēc dažiem mēnešiem Fandango jau uzstājās Latvijas televīzijas Ziemassvētku koncertā kopā ar tolaik populāro mūzikas grupu Brighthouse. Sekoja arvien biežāka un krāšņāka koncertdarbība, kas turpinās vēl šodien.
Prieks jūs iepazīstināt ar Fandango dibinātāju un vadītāju Agnesi Vīksniņu:
”Pārstāvu jau otro dejotāju un horeogrāfu paaudzi ģimenē. Deja ir cieši savijusies ar manu dzīvi jau no agras bērnības un, kaut arī pa vidu ir bijis sports, saikne ar deju nekad nav zudusi. Galu galā, arī pati dzīve ir kā azartiska deja.”
Ideja par deju grupas dibināšanu dzima Stokholmā, kur Agnese tolaik dzīvoja, strādāja un apguva džeza dejas un veselīgas vingrošanas nianses Stokholmas baleta akadēmijā. Drīz pēc atgriešanās dzimtajā zemē, kopā sanāca 5 profesionālas dejotājas, kuras veltīja savu dejotprieku un dejotprasmi Fandango izveidošanai.
Agnese: “Pateicoties pirmā sastāva dejotāju atsaucībai un entuziasmam Fandango sevi parādīja kā profesionāla līmeņa deju grupu, kur katra dejotāja ir īpaša – ar savu šarmu un grāciju.”
Kolektīvs
Fandango plūst un mainās jau daudzus gadus un labā ziņa ir tāda, ka dejotāji kolektīvā aizķeras uz ilgu laiku- uz 5, 7 un pat 10 gadiem. Tas ir iespējams tikai vienā gadījumā – ja deju grupa ir arī draugu kopā sanākšanas vieta.
Tāpēc Fandango eglītēs kopā sanāk gan esošie, gan ex-dejotāji. Tātad – sarunas, stavstarpējs atbalsts, jautrība – tāda ir mūsu ikdiena!
Un, protams, nekādu šovbiznesa intrigu! 🙂
Ak jā, kaut arī Fandango dibināja meitenes, jau sen kā sadejojamies arī ar puišiem!
Horeogrāfija
Fandango dejas lielākoties iestudē Agnese Vīksniņa, taču arvien sadarbojamies arī ar citiem horeogrāfiem. Pēdējos gados stabila un radoša sadarbība ir izveidojusies ar horeogrāfu Andri Bukolovski. Tāpat kolektīvā lielu atsaucību gūst jebkura dejotāja vēlme iestudēt savu deju.
Tērpi un stils
Deju grupa Fandango ir zināma arī kā krāšņu, daudzveidīgu un gaumīgu tērpu īpašniece. Idejas par tērpu dizainu rod Agnese, nianses tiek izstrādātas ilggadējā sadarbībā ar tērpu dizaineri Guntu Upīti un stilisti Mairitu Lamberti.
Labvēlīgais Fandango
Kāda 2002. gada rudens vakarā, Agnesei zvana vokāli instrumentālās grupas Labvēlīgais tips līderis Andris Freidenfelds. Vai Fandango varētu nodejot Desmito tramvaju L.Tipa pirmajā lielajā 10 gadu
jubilejas koncertā Kongresu namā? Jā, protams, ka varam! Kad jadejo? Aizparīt…
Tā aizsākās jau par labu tradīciju kļuvusī L.Tipa un Fandango ikgadējā sadarbība gan lielajos koncertos Kongresu namā un Arēnā Rīga, gan Latvijas koncerttūrēs. Fandango veido dejiskas interpretācijas vistipiskākajām Tipa dziesmām, uz skatuves pārtopot gan par aluminija cūkām, gan par čiekuriem, gan Naukšēnu disko ritmos dejojošiem kaķiem. Deju un mūzikas grupas sadarbiba 2012. gada rezultējas ar Fandango Agneses sacerēto tekstu un daļēji arī mūziku dziesmai Bilbao, bet
kādā citā gadā dejotāja Ilze Štrāle dzied to pašu 10. tramvaju itāļu valodā, savukārt L.Tipa puiši koncertos nereti uzdejo. Tāda labvēlīga asimilācija un integrācija.